Atatürk büstü açılışı yapıldı

0
722

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97.yıldönümü anısına Demirtepe Köyü’ne Atatürk büstü yaptırdı.

DEMİRTEPE – Muhtarların talebi doğrultusunda  büstlerin yapımını kısa sürede tamamlatan Belediye Başkanı Özacar, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında böyle anlamlı bir isteği yerine getirmenin kendileri için ayrı bir kıvanç kaynağı olduğunu vurguladı.

Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı da olan Demirtepe Köyü Muhtarı Mehmet Ergül, taşımalı sisteme geçilmesinin ardından köylerindeki okulun da kapanmasıyla birlikte Atatürk büstüne ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu isteklerini yerine getiren Belediye Başkanımız Özacar’a köy halkı adına teşekkür ettiğini ifade etti.

Buradaki açılışta kurdele kesim görevi Demirtepeli miniklere verilirken, Başkanımız Özacar kendilerine “O’nun devrimlerinin aydınlığında yürümeye devam edin. O’nun eserlerine sonsuza kadar sahip çıkın” çağrısında bulundu.

Başkan Özacar, açılışa katılanlara hitaben yaptığı konuşmada da “Bizler, bağımsızlık savaşımızın başladığı bugünün, öneminin ve değerinin farkındayız. Atalarımızın bıraktığı Cumhuriyete her zaman sahip çıkıyoruz. Gelibolu Belediyesi olarak mücadele, birlik ve beraberlik ilhamımızı 19 Mayıstan alıyoruz. 19 Mayıs’ın Atatürk’ü anmak kadar anlamak içinde bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Atatürk’ün sarsılmaz ilkelerine sahip çıkmayı sonsuza kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER