Demirtepe Muhtarı Mehmet Ergül’den Özacar’a Muhtarlar Günü Ziyareti

0
1022

Gelibolu’da 2015 yılının başında ilçe merkezi, belde ve köylerdeki 36 muhtarın biraraya gelerek kurduğu Tüm Muhtarlar Derneği’nin yönetimi, “Muhtarlar Günü” dolayısıyla Belediye Başkanımız Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

fth4831custom_20161019170250

DEMİRTEPE – Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı ve Demirtepe Muhtarı Mehmet Ergül, Bayırköy Muhtarı Cevdet Dağbaşı, Cevizli Köyü Muhtarı Metin Mercan, Çokal Köyü Muhtarı Hüseyin Koyuncu, Kocaçeşme Köyü Muhtarı Ahmet Mandacı ve Kalealtı Köyü Muhtarı Abdurrahman Var’dan oluşan heyetle gerçekleştirdiği ziyarette, muhtarlık görevini yapmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Muhtar Ergül, çalışmalarında büyük desteğini gördüklerini belirttiği Başkanımız Özacar’a da ayrıca teşekkür etti.

“Mahallelerimizde ve köylerimizde, büyük bir sorumluluk ve özveri ile çaba sarfeden muhtarlarımızın günü kutlu olsun” diyen Gelibolu Belediye Başkanı Özacar da, demokrasinin en eski örneği, katılımcılığın simgesi olan muhtarların, sadece halkın sevgisini kazanmış kimseler değil aynı zamanda halk ile devlet arasında kurulan fedakarlık, sabır ve emek köprüsü olduklarını vurguladı.

Başkan Özacar, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Gelibolu Belediyesi olarak çalışmalarımızda özel bir yer tutan muhtarlarımızı, demokrasi zincirinin ilk halkası, katılımcılığın ve daha ileri bir memleketin önemli bir paydaşı olarak görüyoruz. Bu anlamda her zaman ifade ettiğimiz gibi ‘Birlikten Güç Doğar’ diyor ve muhtarlarımıza destek vermeyi, yanlarında olmayı, sorunlarını dinlemeyi ve çözüm üretmeyi 19 Eylül’e sıkıştırmıyoruz. Bu özel gün vesilesiyle hayatını kaybeden muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten siz muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarınızda kolaylık ve esenlikler diliyorum.”

fth4828custom_20161019170128

CEVAP VER