Demirtepespor’un Tarihi

0
17567

Köyümüzde ilk futbol kulübü 1960 yılı öncesinde kuruldu. Okulun arkasında Hamit Can’ın kahvesini de kulüp binası olarak kullanılırdı. Kulübümüzün adı MARMARA CİHAN SPOR’du.

Sahamız ve formamız yoktu,alay binasının arkasında maçlar yapılırdı.İlk maçımızı harmanlıkta (motortepe) Koruköy ile yapılmıştı. Sonraki dönemlerde Evreşe Bolayır gibi köylerle maçlar yapıldı. Daha sonraları alay komutanı Çamlık yanındaki sahada oynamamıza müsaade edip,alayın formalarını emanet olarak verirdi.

Yıllar sonra yeni sahanın yapıldığı yer çok meğilliydi. 2. Kolordu komutanına gide gele bir dozer ayarladık. Uzun bir süre, operatör askeri köyde ağırladık. Sahamız düzeltildi. Rahmetli Özal’lı yıllardı. Köylere saha yapımı için malzeme veriliyordu. Köyümüze de aldık. 1989 yılıydı. Çasadik-altintas-1nakkale’ye tayin olmuştum. Halk Eğitim sergisinin açılış törenine geldiğimizde sahanın da açılış töreni vardı.

Siyah-beyaz hikâye: Köy futbol takımı ile 1983 Kaymakamlık Bahar Kupası’na katılmaya karar verdiğimizde, Gelibolu’da bir takımlık siyah-beyaz forma bulabildik. Onun için rengimiz siyah-beyaz oldu.

Açılışı yapan o dönemin muhtarı Sadık Altıntaş’ı saygıyla anıyoruz.

Üst sıra soldan;
Mürsel Kaçmaz
Hasan Bakır
Hakkı Yılmaz
Tahsin Küçük
Sadık Altıntaş
Ömer Dobrucan
Alt sıra soldan;
3.Müstecep Başarı
4.Ahmet Uçar
5.Fevzi Başarız

CEVAP VER