Gelibolu’da İlk ve Orta Dereceli Okullar 2 Gün Tatil

0
778

Gelibolu genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okullar (halk eğitim merkezine bağlı kurslar ve özel eğitim kurumları dahil) olumsuz hava şartları nedeniyle 9 ve 10 Ocak 2017 pazartesi ve salı günleri olmak üzere iki gün süreyle tatil edildi.

Cuma günü başlayan ve Çanakkale genelinde her yerin beyaz bir örtüyle kaplanmasını sağlayan son yılların en etkili kar yağışı bu sabah itibariyle yerini açık ve güneşli bir havaya bıraksa da eksi 7-8 dereceleri bulan soğuk hava nedeniyle Çanakkale merkezi ve ilçelerinde okullar 9 ocak pazartesi günü tatil edilirken, Gelibolu’da kar tatili 10 ocak salı günü de devam edecek.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, iki gün boyunca etkili olan kar yağışının yanında hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düşmesi nedeniyle meydana gelen buzlanmadan dolayı ilk ve orta dereceli okullarla ilgili tatil kararı aldıklarını açıkladı. Buna göre Çanakkale merkezi ile birlikte Biga, Çan, Yenice, Lapseki, Ezine, Bayramiç ve Ayvacık’ta ilk ve orta dereceli okulların pazartesi günü, Gelibolu’da ise pazartesi ve salı günleri tatil edildiği bildirildi.

Çanakkale Valiliği tarafından il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin bir gün idari izinli sayılacağını bildirdi. Çanakkale ilçelerinden Gökçeada, Bozcaada ve Eceabat’ta ise okullarda eğitim öğretim devam edecek. Gelibolu’da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel okulların tatil edildiği pazartesi ve salı günleri idari izinli sayılacak.

CEVAP VER