Kar Bitti Temizliği Başladı

0
713

Gelibolu’da cuma gününden bu yana etkili olan kar yağışı yerini yağmura bıraktı.

Trakya ve çevresinde hayatı olumsuz etkileyen beş günlük kar yağışı etkisini kaybederken, Gelibolu Belediyesi’nce oluşturulan karla mücadele ekibi 7/24 süren mesaisini yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde temizlik çalışması ile sürdürdü.

Marmara Bölgesi’nde geçtiğimiz hafta Cuma günü başlayıp hayatı olumsuz etkileyerek beş gün süren kar yağışı etkisini kaybetti.

Son yılların en yoğun kar yağışı alan yerleşim birimlerinden olan Gelibolu’da, Belediye tarafından oluşturulan karla mücadele ekibi de 7/24 mesai yaparak vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için olağanüstü gayret sarfetti.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, zaman zaman kar temizliği yapan ekiplere eşlik ederek çalışmaları yerinde takip etti. Belediye ekipleri muhtemel buzlanmalara karşı yollarda tuzlama çalışmasını sürdürürken, yoğun birikintilerin oluştuğu bölgelerde grayder ve diğer iş makinaları ile kar küreme çalışması gerçekleştirdi.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin ilçenin ana arterleri başta olmak üzere tüm sokaklarda sürdürdüğü mesai yerini temizlik çalışmasına bıraktı.

Rekor seviyede yağan kar yağışı ile sokaklarda adeta yığınlar oluşurken, ana arterleri açık tutabilmek için gayret gösteren ekipler, yaya trafiğinin yoğun olduğu çarşı bölgesinden itibaren temizlik çalışmasına başladı.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, belediye bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekibinin yılbaşından bu yana iyi bir sınav verdiğine inandığını ifade ederek, “Ekiplerimiz kar yağışına karşı cadde ve sokakları açık tutmak, olumsuzlukları engellemek için imkanlar dahilinde başarılı bir çalışmaya imza atmışlardır. Çalışma arkadaşlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER