Şubat 2017 Er Celbi Sevk Metni Yayınlandı

0
769

Vatani görevini yerine getirmek için askere alınacak asker adaylarının askerlik yerleri belli oluyor. Askerlik hizmetini nerede yapacağını öğrenmek isteyen adayların merakı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

2017 yılı Şubat askerlik yerleri 15 Ocak’ta açıklanıyor. 97/1 dönemi askere gideceklerin askerlik yerlerini nasıl öğrenecekleriyle ilgili bilgiler haberimizde yer alıyor. 2017 Şubat askerlik yerleri açıklandı mı?

97/1 dönemi askerlik yerleri nasıl öğrenilir? Şubat 2017’de askere alınacak adayların başvuruları Kasım 2016’da alınmıştı. Bu kapsamda askere alınacaklar, askerlik yerlerini e-devlet sistemi aracılığıyla öğrenebilecekler. E-devlet’e daha önce girmemiş olan ya da şifresini olan vatandaşlar PTT hizmet noktalarından şifre edinebiliyor.

2017 Şubat asker adayları, e-devlet’e giriş yaptıktan sonra “e-hizmetler” modülüne giriş yapmalılar. Sonrasında “Hizmet Adı” sekmesinde yedek subay ya da er sınıflandırma sonucundan kendilerini ilgilendiren kısma tıklayacaklar. Bu sorgulamayla 2017 Şubat askerlik yerleri öğrenilebilecek. İlgili ekran 15 Oca 2017 tarihinde sorgulamaya açılacak.
97/1 asker adayları askerlik yerlerini öğrendikten sonra çeşitli ayrıntılara da ulaşabilecekler. Sevkle ilgili bilgilere yine e-devlet üzerinden ulaşabilecek olan asker adayları, askerlik yerleri olarak ilan edilen birliğe teslim tarihlerini buradan öğrenebilecekler.

2017 yılında 1997 doğumlu erkek vatandaşlardan askerlik için uygun durumda olanlar askere alınacak. 2017 yılı 1. celp dönemiyle askere alınacak adaylar Şubat ayında görev yerlerinde hizmete başlayacaklar. 2. celp dönemi Mayıs ayında, 3. celp dönemi Ağustos ayında, 4. ve son celp dönemi ise Kasım ayında başlayacak.

2017 yılı askerlik işlemlerinde A Grubu ve B Grubu sonuçları açıklanacak. A grubuna dahil olan adaylar 3 Şubat ile 8 Şubat tarihleri arasında birliklerine teslim olacaklar. B grubuna dahil asker adayları ise Mart ayı içerisinde birliklerinde hizmete başlayacaklar.

CEVAP VER