Gelibolu’da Karne Sevinci

0
550

Gelibolu’daki 29 Okulda eğitim gören 6 bin 253 öğrenci, karnelerini alıp yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadı.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde de okul öncesi eğitim kurumlarıyla ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler yarıyıl tatiline girerek, karne sevinci yaşadı.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilçedeki 29 okul da 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem karne sevinci yaşandı. Okullarda eğitim gören 6253 öğrenci, 490 öğretmenin ellerinden karnelerini aldılar.

İlçede karne sevinci yaşayan okullardan biri olan Gelibolu İmama Hatip lisesinde düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamı Oktay Çağatay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz, Ak Parti İlçe başkanı Mahmut Çetin ve İmam Hatip Okulları Platformu Gelibolu Koordinatörü Hikmet Çorbacı katıldılar.

İMAM HATİP LİSE ÖĞRENCİLERİNDE TABLET SEVİNCİ

Okulda düzenlenen karne töreninde liseli öğrencilere birde sürpriz yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen tabletler karneleri ile birlikte ilçe kaymakamı Oktay Çağatay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz tarafından verildi.

Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, Milli Eğitim müdürlüğümüze bağlı 29 okulda 6 bin 253 öğrencimiz yarıyıl tatiline girdi. Ortaokulda 1988, lisede 1980 ve ilkokullarda da 2 bin 285 öğrencimiz ikinci yarısı 6 Şubatta başlayacak olan yarıyıl tatiline karnelerini alarak girdi” dedi.

CEVAP VER