Gelibolu Adilhan Köyünde Hayvan Hırsızlığı

0
606

Gelibolu’ya bağlı Adilhan köyünde bir çiftlik bahçesinden küçükbaş hayvan çalındı.

Geçtiğimiz çarşamba günü akşam saatlerinde Adilhan köy yolunda bulunan Nazmi Tirak’a ait çiftlik bahçesinde bulunan küçükbaş hayvanlardan 7 tanesi kimliği henüz tespit edilemeyen kişi yada kişilerce bahçeyi çevreleyen dikenli tel kesilerek çalındı.

Çiftlik bahçesinin sahibi Nazmi Tirak akşam saat 19.00’da komşu köy Şadıllı’ya gitti, yaklaşık iki saat sonra döndüğünde bahçesinde baktığı küçükbaş hayvanlardan 7 tanesinin eksik olduğunu gördü ve hemen Jandarma’ya haber verdi. İhbar sonrası olay yerine gelen Jandarma ekipleri inceleme yaptı ama hırsızlık olayıyla ilgili bir sonuca varamadı.

Geçen yılda aynı yerden tavukları çalınan Nazmi Tirak, bu hırsızlık olaylarının son yıllarda arttığını belirterek, “çevre köylerde de buna benzer hırsızlık vakaları oldu ama hırsızların hiç birisi yakalamadı” dedi.

Son hırsızlık olayından hemen sonra Jandarma’ya haber veren bahçe sahibi Nazmi Tirak, olay yeri inceleme ekiplerinin geldiğini ama bir sonuç alınamadığını belirterek yaklaşık 7-8 bin liralık maddi zararının olduğunu söyledi.

Son yıllarda Gelibolu köylerinde meydana gelen büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanlarının çalınmasıyla sonuçlanan hırsızlık olaylarının aydınlatılamaması ve Jandarma’nın hırsızları bulamaması nedeniyle köylülerin tedirgin olduğu ifade ediliyor.

CEVAP VER