Turizm Dünyası EMITT’de Buluşuyor

0
596

Gelibolu Belediyemiz, bu yıl 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde açılan EMITT Turizm ve Seyahat Fuarında, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini Çanakkale Valiliği ev sahipliğinde 5 no’lu salonda tanıtılıyor.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında 21.kez düzenleniyor.

Katılımcı sayısı itibariyle her yıl yeni bir rekora imza atan ve dünyanın beşinci büyük turizm fuarı konumuna ulaşan EMITT’e, bu yıl için 80 ülkeden yerli yabancı turizm şirketinin katılım için başvuru gerçekleştirdiği bildirildi.

EMITT Fuarı’nda, Gelibolu Belediyesi 5 nolu salonda, kültür ve turizm değerlerini tanıtmak adına Çanakkale Valiliği öncülüğünde oluşturulan stantta İl Kültür Müdürlüğü, GMKA, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, GESTAŞ, Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD), Gökçeada Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Çanakkale Ticaret Borsası birlikte tanıtılıyor.

Gelibolu Belediyesi’nin de katkıda bulunduğu fuara, Belediye Başkanımız M. Mustafa Özacar da katılarak, standa ev sahipliği yapıyor.

Başkan Özacar, hem gelen konuklarla yakından ilgileniyor hem de fuar alanını gezerek diğer katılımcılarla yakın temaslarda bulunuyor.

Fuarın ilgi çeken stantlarından biri olan Gelibolu Belediyesi’nin tanıtım standına ise ilk günden ziyaretçi akını vardı. Stantta zengin içerikli tanıtım materyalleriyle Gelibolu’nun tanıtımına katkı sunuluyor.

İlk iki gün profesyonel turizmcilere, üçüncü ve dördüncü gün ise halka açık olan fuarla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Çanakkale Valiliğinin koordinasyonuyla 198 m2’lik stantta yer aldıklarını belirterek, fuarda Gelibolu Belediyesi olarak tarihi değerleri ön plana çıkaracaklarını ifade etti.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, Emitt Fuarında profesyonel turizmcilere ve vatandaşlara kültür ve tanıtım hizmeti olarak ücretsiz olarak dağıtılacağını söyledi. Diğer yandan fuarda Gelibolu Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek antika traktör müzesinin de tanıtımını gerçekleştiriyor.

CEVAP VER