Özacar, “Gelibolu, Emitt Turizm Fuarinda Başarili Bir Tanitim Gerçekleştirmiştir”

0
513

21. EMITT fuarının üçüncü gününde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Çanakkale standını ziyaret etti. Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi olarak başarılı bir tanıtım yaptıklarına inandığını ifade etti.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Emitt fuarında Çanakkale standını ziyaret ederek Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Belediye Başkanımız M. Mustafa Özacar ile sohbet etti.

EMITT’i fuarın üçüncü gününde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ziyaret etti. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda Çanakkale standını da gezen Bakan Avcı, yetkililer ve stant görevlileriyle de bol bol sohbet etti.

Bakan Avcı’ya Belediye Başkanımız M. Mustafa Özacar tarafından Gelibolu yöresel lezzetlerinden oluşan bir hediye paketi ve gümüş kaplamalı Gelibolu Mevlevihanesi maketi hediye edildi.

21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız M.Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi’nin Çanakkale Valiliği’nin koordinasyonuyla 5 no’lu salonda oluşturulan ortak stantta “2018 Troia Yılı” vurgusu ile başarılı bir tanıtım gerçekleştirildiğine inandığını ifade etti.

Fuarın ilgi açısından amacına ulaştığını vurgulayan Başkanımız Özacar, şu ifadeleri kullandı: “Gelibolu Belediyesi olarak tanıtıma ve fuarlara önem vermeye çalışıyoruz. Fuara el birliği ile il olarak iyi hazırlandık. Gelibolu Belediyesi olarak, kültür ve turizm değerlerimizi Çanakkale Valiliği öncülüğünde oluşturulan stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Çanakkale Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Gökçeada Belediyesi, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD), Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO), Gestaş, Çanakkale Ticaret Borsası ve Türkiye Seyahat Acenteları Birliği Çanakkale Şubesi (TÜRSAB) ile birlikte tanıttık. İlk iki gün profesyonel turizmcilere, üçüncü ve dördüncü gün halka açık olan fuara, uluslararası turizm dünyasından ilgi yoğundu. Bizler, Gelibolu Belediyesi olarak fuarda başarılı bir tanıtım gerçekleştirdiğimize inanıyoruz.”

CEVAP VER