Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde Emek Caddesi’nin Üst Yapısı Bitti

0
14657

Gelibolu Belediyesi, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince su ve kanalizasyon hatlarının yenilendiği, UEDAŞ ve Telekom tarafından havai hatların yer altına alındığı Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplermiz üst yapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Olumsuz hava koşullarının zaman zaman aksaklıklara neden olduğu üst yapı çalışmalarında Emek Caddesi etabının tamamlanmasıyla yaklaşık 10 bin m2 kilitli parke taş kaplaması gerçekleştirildi. Belediye Başkanımız Mustafa Özacar’ın çalışmaları yerinde incelediği 700 metre uzunluğundaki bu caddede, 3 bin m2 yeni kaldırım yapılırken, 10 metre genişliğinde oluşturulan yeni yollarda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla mavi renkli taşlarla bisiklet yolu oluşturuldu.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’ndeki çalışmalarda, görme engelli vatandaşların daha rahat dolaşabilmesi için kaldırımlarda üzerine basıldığında hissedilen sarı renkli yürüyüş yolu uygulamasına da devam ediliyor.

Yetkililer, alt yapı sistemleri yenilenen sokakların stabilize malzeme ile doldurularak üst yapı çalışmalarına hazır hale getirilmesine de devam edildiğini belirterek, bordür, oluk, tretuvar, kilitli parke taş kaplamasının planlama doğrultusunda sürdürüleceğini kaydetti.

CEVAP VER