CHP Gelibolu’da Yıllık Kurul Toplantısını yaptı

0
748

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gelibolu İlçe Teşkilatının yıllık kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, referandum sürecinde Anayasa Değişikliğinde Hayır Kampanyasında izlenecek yol haritası görüşüldü.

Bugün saat 13.30’da Gelibolu Kız Meslek Lisesi Salonunda düzenlenen toplantıya CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ile Bülent Öz, CHP İl Başkanı Nejat Önder, CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya, CHP’li Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve partililer katıldı.

Toplantı açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Nevzat Kaya, ‘Hayır’ diyecekleri referandum oylaması çalışmalarını parti yönetimi olarak, İl Başkanı ve Milletvekillerinin katılımları ile başlattıklarını söyledi. Bir yıllık çalışmalarını da ana başlıklarla partililere anlatacaklarını kaydeden Kaya, AK Parti yönetiminin 15 Temmuz darbe girişimini kendileri için oya çevirmek adına ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Anayasa değişikliklerinin her ülkede yapılabileceğini, ancak bunun için toplumsal uzlaşma gerektiğini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise, yapılacak Anayasalar ile yargı, sivil toplum kuruluşları ve medyanın güçlendirilmesi gerektiğini anlattı.

Toplantının basına kapalı olan bölümünde ise referandum sürecinde Anayasa Değişikliğinde Hayır Kampanyasında izlenecek yol haritası görüşüldü.

CEVAP VER