Genç Çiftçiler Keçilerine Kavuştu

0
827

Uşak’ta Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Keçi almaya hak kazanan üreticilere Vali Salim DEMİR, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan KAHRAMAN’ın katılımlarıyla İl Müdürlüğünün bahçesinde yapılan törenle keçileri dağıtıldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri 2017 Yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında Küçükbaş Hayvancılık projelerinden olan keçi  yetiştiriciliğinden Uşak merkez Mollamusa Köyünden Dudu ALTAY ve Eşme İlçesi Ağabey Köyünden Kadriye ERBEKİN adlı üreticilerimiz hak sahibi olmuştu.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek diğer destekler hakkında bilgi veren Vali Demir, “İlimizde önümüzdeki günlerde Küçükbaş hayvancılık projesinden  hak sahibi olan 28 genç çiftçimize 37’şer adet olmak üzere toplam 1036 koyun, Büyükbaş hayvancılık projesinden de hak sahibi olan 93 genç çiftçimize 6’şar adet olmak üzere toplam 558 adet büyükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştireceğiz” dedi. 

Açıklamasının ardından Vali Salim Demir hak sahipleri Mollamusa köyünden Dudu Altay ve Eşme ilçesinden Kadriye Erbek’e küçükbaş hayvanları teslim etti.

CEVAP VER