Kadın Çiftçiler Yarışıyor da Finalden Önceki Son Adım! Heyecan Devam Ediyor

0
59

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 3’ üncüsü düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’ nın İlçe Final Elemelerinin ardından yarı final yapıldı.

14 Ağustos 2018 tarihinde Gündoğmuş ilçesinde start alan yarışmada İl genelinde 18 ilçeden toplam 123 kadın çiftçi yarıştı. 18 ilçe birincisinin katıldığı yarı finalde yarışmacılara 30 soru soruldu. Yarı final sonunda Elmalı’dan Ayşe Çoban, Finike’den Asiye Akkaya, Gazipaşa’dan Ayşe Ergün, İbradı’dan Mürsel Taner, Konyaaltı’dan Emine Özcan, Korkuteli’ den Ümmüşen Bozkurt, Kumluca’dan İmran Gün ve Muratpaşa’ dan Melek Çoban finale kaldı.

Finalistleri tebrik eden İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen “Yarışmaya katılan tüm kadın çiftçiler bizim için birincidir. Daha önce de söylediğim gibi bu yarışmanın kaybedeni yok. Kadın çiftçilerin özellikle eğitim çalışmalarına istekli olması bizi çok sevindiriyor. Sizlerin bu heveslerine de pozitif ayrımcılık yaparak karşılık veriyor ve kadın çiftçiler adına farklı çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

İl Müdürü Özen, finale kalan kadın çiftçilere başarı dileklerini ileterek üreticiler başta olmak üzere tüm vatandaşları 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan il finaline davet etti.

CEVAP VER