Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü “51 Günde 51 Toplantı” Düzenledi

0
134

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce her yıl kış aylarında geleneksel hale getirilen ve üç yıldır düzenli olarak uygulanan, 2018 yılında “51 Günde 51 Toplantı” parolasıyla Altınova Ahmediye köyünde başlatılan gece toplantıları Safran köyünde yapılan toplantıyla sona erdi.

Çiftçilerin iş yoğunluğunun az olduğu kış aylarında köylerde yapılan gece toplantılarının çok önemli olduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizin yetiştiricilik ve üretimle ilgili teknik konularda, devletimizin destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirilmesi, bunun yanında sorunlarının yerinde tespit edilmesinin yararlarını önceki yıllarda yaptığımız toplantılarda gördük.

2018 yılında da 51 GÜNDE 51 TOPLANTI parolasıyla yola çıkarak tüm köy ve beldelerimizde çiftçilerimizle biraraya geldik. Yerinde yaptığımız bu buluşmalarımızda çiftçilerimizle karşılıklı sohbet etme ve sorunlarını yerinde dinleme fırsatı bulduk. Tespit ettiğimiz sorunları da notlarımızı alarak imkanlarımız ölçüsünde vakit geçirmeden çözmeye çalıştık.

Çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duydukları tarımsal konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verdik. Yaptığımız bu eğitim çalışmaları çiftçilerimiz nezdinde ciddi anlamda karşılık buldu ve fayda sağladığına da inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER