Yalova’da Üreticilere Tarsim Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

0
37

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilerin Tarım Sigortaları konusunda yaşadıkları sorunlara çözüm bulabilmek ve Tarım Sigortalarını yaygınlaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürlüğünde yapılan toplantıya TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Grup Müdür Yardımcısı Dr. Erol Yalçınkaya, TARSİM Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu, İl Müdürü Suat Parıldar, , İl Müdür Yardımcısı İrfan Sakinci, Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanı Mehmet Anaçardı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Burhan Bitirgiç, Kooperatif ve Birlik Başkanları,  Şube ve İlçe Müdürleri, İl Müdürlüğü teknik personeli ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar toplantıda yaptığı konuşmada; köylere her gittiğinde çiftçilerle yaptığı görüşmelerde Tarım Sigortalarının önemini anlattığını ifade ederek, çiftçilerin Tarsim konusunda yaşadıkları sıkıntıları birebir yetkili ağızlardan dinleyerek çözebilmek amacıyla böyle bir toplantıyı tertiplediklerini, tarımın doğal şartlara en açık faaliyet olduğunu, bu faaliyetleri gerçekleştirirken de çiftçilerimizin biraz daha kendilerini güvence altına almaları gerektiğini, 2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen afetlerde zarar gören üreticiler olduğunu, Tarım Sigortasının bu anlamda daha da belirginleştiğini, bunun tarımsal faaliyette kaçınılmaz olduğunu ve toplantının güzel sonuçlar doğuracağını umduğunu söyledi.

TARSİM Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu da yaptığı sunum eşliğinde Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi, 2019 yılı uygulamaları ve değişikliklerle poliçe genel şartları, tarife ve talimatlar, poliçe düzenlerken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili sunum eşliğinde bilgiler verdi. Sunumun ardından Oktay Çakıroğlu salonda bulunanların Tarım Sigortaları ile ilgili sorularına cevaplar verdi.

CEVAP VER