Süt Verimini Artıran Lenox’un Hasadı Yapıldı

0
2586

Elmalı Belediyesi ve Elmalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile ”Kendi Yemimizi Kendimiz Yapıyoruz” projesi kapsamında 11 Mahallede 40 üreticiyle 210 kg lenox tohumu törenle dağıtılmış ve çiftçilerin bir kısmı Ekim ayı sonunda ekim gerçekleştirmişti.

Pirhasanlar Mahallesinden Osman Döşeme isimli çiftçinin tarlasında tarla günü gerçekleştirildi. Tarla gününe Elmalı Kaymakamı Fatih Ahmet Kurt, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Irmak, Elmalı İlçe Müdürü Dilek Boğatimur, Korkuteli İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, kurum amirleri, mahalle muhtarlarımız katıldı. Programın sonunda Lenox hasadı İl Müdürü Mustafa Özen ve üreticiler tarafından yapıldı.

Elmalılı üreticilerimizle birlikte bir projenin başlangıcından sonuna kadar birlikte olduklarını söyleyen İl Müdürü Mustafa Özen, projenin konusu olan “Lenoks Ot Tipi Yem Şalgamın” zengin vitamin değerlerine sahip olduğunu ve hayvanlarda süt veriminde belirgin artışların yanında ayak hastalıkları ve özellikle hayvanda ishal probleminde ciddi düşüş sağlayan bir ot bitkisi” dedi.

CEVAP VER