TSÜAB’ın Başarı İle Devam Eden URGE Faaliyetleri Artık Tür Bazında Yürütülecek

0
889

Bugüne kadar 609 TSÜAB Üyesi Tohumculuk Firmasının kurumsal ve teknik kapasite gelişimine yönelik çeşitli eğitimler aldığı URGE-Programında, 312 firma ile yurt dışı pazarlama faaliyetleri kapsamında 17 ülkeye ziyaret gerçekleştirildi.

TSÜAB üyesi firmalar, URGE programı kapsamında aldıkları eğitimler ile doğru hedef pazar belirleme, doğru satış ve pazarlama tekniklerini kullanma, dünyada kullanılan son teknolojiler hakkında bilgi sahibi olma yoluyla sadece Proje süresince değil, sonraki dönemlerde gerçekleştirdikleri yurt dışı pazarlama faaliyetleri ile de ihracat kapasitelerinde artış sağlandı.

TSÜAB’ın yürüttüğü URGE faaliyetleri sonucunda ilk yurt dışı ihracatını gerçekleştiren firmalar olduğu gibi ihracat pazarını, eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri sonucunda genişleten firmalar da oldu. Proje faaliyetleri sonucunda bazı firmalar 50.000 $ ile 1.500.000 $ arasındaki farklı büyüklüklerde ihracat yapma fırsatı buldu.

“URGE PROJELERİ TÜR GRUBU BAZINDA DEVAM EDECEK”

Proje uygulamalarından edinilen deneyimler, Projelerin “Bölgesel bazlı/farklı türleri içeren projeler” yerine “Tür grubu bazında projeler” olarak uygulanmasının eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde daha verimli ve hedef odaklı uygulamayı mümkün kılacağını göstermiştir.

Programın ikinci aşaması olarak uygulanmaya başlanan tür bazlı Projeler ile Firmaların ihracat kapasitelerinin artışına olumlu katkı sağlanması hedeflenmektedir.

CEVAP VER