Serik’te Kadın Kooperatifleri Çalışması Başladı

0
57

Kadın kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Antalya İlinin 19 ilçesinde, üretim yapan kadınların emeklerinin ve ürünlerinin değerlendirilerek kooperatifler aracılığıyla pazar imkânı yaratılmasına yönelik toplantılar düzenleniyor.

Bu toplantıların altıncısı Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Serik ilçesi Aşağıoba ve Akbaş Mahallerinde gerçekleşti. Toplantıya Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü temsilcileri ile Antalya Kadın Kooperatifleri Başkanı Kezban Kaya, STK temsilcileri ve çok sayıda kadın çiftçi katıldı.

Toplantıda kadın üreticilerin üretmiş olduğu ürünlerin nasıl değerlendirilmesi gerektiği, hangi pazarlara sunulması gerektiği, kooperatiflerle birlikte hangi işbirlikleri geliştirilebileceği konularında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Toplantı sonrası İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri ile kadın kooperatifleri temsilcileri Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı makamında ziyaret ederek Serik ilçesinde kadın kooperatifleri için yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuldu. Serik’te kadın çalışmalarında kurumlar arası işbirliği işbirliği yapılarak Serikli kadın çiftçilerin emeklerinin değerlendirilmesi ve güçlendirilmeleri hedefleniyor.

CEVAP VER